Shrnutí akce

Světový den orientačního běhu 2017 proběhl ve středu 24. 5. 2017

Akce proběhla poměrně s velkou účastí a bez větších komplikací – rozdělena byla na dvě části:
Dopoledne dorazily děti z místní Školy u Lesa a Náměstí dle předem domluveného harmonogramu příchodu jednotlivých tříd. Byl jim podrobně vysvětlen princip orientačního běhu a dané tratě. Následně si děti vyzvedly předem určený čip a vyrazily oběhnout jednotlivě kontroly ve volném pořadí (tzv. scorelauf). Současně byly pozvané děti s místních školek, pro které byl připraven samostatný závod s obrázky.Po závodu každý účastník obdržel diplom, speciálně vyrobenou placku s motivem WOD 2017 a brožurku dle výběru.

Odpoledne bylo určené pro širokou veřejnost a potěšilo nás, že se několik dětí z rána vrátilo a zaběhlo si i těžší trasy, nebo pro odpoledne připravený labyrint.

Předpokládaný odhad účastníků jsme měli stanoven na 400, dle výsledků jsme měli 471 účastí (některé tedy byly opakované) …. děti z našeho klubu, které reprezentovaly náš oddíl musíme pochválit, běhaly jak „o život“, bylo hezké vidět jak je to baví 🙂

(foto: Jitka Göttlichová )