HROB

O víkendu 5.-6.11 se konalo MČR v HROBU. Z naší tréninkové skupiny se zúčastnila Luří. Letos se hrob odehrával v lyžařském středisku Klíny, vyrazili jsme tedy už v patek večer. Po krátkém bloudění jsme nakonec dorazili na místo. Sobotní semifinále doprovázela hustá mlha, krutá zima, ale i touha zvítězit. Po 24 vyčerpávajících kilometrech se nám společně s Tondou Semerádem (Kotlářka Praha) podařilo doběhnout do cíle za 3:12 h v kategorii DH20 na druhém místě. Trať byla rozdělena na dvě části – 1.volné pořadí kontrol, které jsme zvolili opačně než všichni ostatní, ale i když jsme někdy volili zajímavé postupy, nakonec se nám to vyplatilo. 2. část – pevné pořadí kontrol. Po doběhu nás čekal zasloužený odpočinek nikoliv teplá sprcha, té se dočkalo jen pár šťastlivců. Večerní zábava byla příjemným rozptýlením před nedělním finále. V neděli ráno jsme se s bolavýma nohama a rukama dopravili autobusem na start. Nedělní finále zpestřila obtížná výsypka,na které se ve většině případech rozhodovalo o umístění. S Tondou se nám podařilo běžet závod téměř bez chyby, a tak jsme si závěrečný „výběh“ sjezdovky jen užívali. Do cíle jsme dorazili jako první v čase 3:10 h s náskokem 15 min před druhým týmem. Pak už následovalo jen vyhlášení a ti co přežili se vydali na cestu domů.