Důležité odkazy

Sportovní centrum orientačního běhu ještědské oblasti SCM

Zkušenější tuto stránku jistě znají, ale pro ty, kteří se chtějí zdokonalit v OB, je tu tréninkové centrum ještědské oblasti, SCM, které pořádá různá tréninková soustředění. Neváhejte se podívat na jejich stránky a klidně se přihlašte na některé z otevřených soustředění. Není to jistě vhodné pro úplné začátečníky, ale pokročilým pomůže ve zdokonalování mapových dovedností. ODKAZ ZDE.

ORIS

Co je pro běžného mládežníka facebook, je pro orienťáka ORIS. Zde najdete přehled všech závodů v OB, MTBO i LOB, vícedenní závody i mimo oddílovou termínovku, oficiální závody i veřejné mimo žebříček. Najdete zde výsledky, ranking atd. Rodiče se zde podívají, jak se vám na závodech dařilo a to čím dál tím častěji i on-line.

MANUÁL

Doporučujeme přečíst zajímavou příručku od jednoho z předních českých orientačních běžců a mapařů Zdeňka Lenharta, Taktika a technika orientačního běhu. Pomůže vám se na OB dívat trochu jiným pohledem a více přemýšlet o tom, co v lese děláte.

MAPOVÝ KLÍČ ISOM 2017-2

Aktuální platný mapový klíč pro běžné OB mapy. Je to trochu technické, ale najdete zde přesný přehled, způsob zakreslení v mapě a hlavně význam jednotlivých symbolů a objektů. ODKAZ ZDE.

K dispozici je také přehledná tabulka nového klíče a značek vydaná metodickou radou ČSOS. Ke stažení ZDE.

MEZINÁRODNÍ POPISY KONTROL – PIKTOGRAMY

Většina z vás již měla na ruce popisník a v něm lístek se zvláštními obrazci, které jsou blíže popsané dalšími ještě divnějšími znaky. PIKTOGRAMY. Zkušenější jistě vědí a znají dokonale význam jednotlivých symbolů, pro ty ostatní je zde výborně připravený přehled s popisem a ukázkou jak piktogram vypadá na mapě i v reálném prostoru. Doporučuji všem alespoň prohlédnout. ODKAZ ZDE.

MAPOVÉ ZNAČKY

Pěkný a jednoduchý přehled piktogramů a mapových symbolů.

ORIENŤÁCKÉ LETNÍ TÁBORY

Kromě našeho letního soustředění se v Čechách pořádá několik veřejných táborů zaměřených na orientační běh. Nejznámější jsou tábory v Krčkovicích a na Vidnavě. Zájem o ně je veliký a proto pokud byste přemýšleli o účasti, musíte sledovat dobře termín otevření přihlášek. Obvykle jsou totiž místa rozebraná hned nebo během několika málo dnů. Odkazy níže:

KRČKOVICE

SYLVA O’CAMP VIDNAVA