Informace pro nováčky

Důležité informace pro nové Orienťáky a rodiče

Pravidlo č.1 – sledujte prosím pravidelně naše webovky!!!

Jsou zde průběžně vyvěšována různá sdělení, informace k tréninkům, závodům, soustředění atd.

V průběhu podzimu proběhne registrace všech dětí do oddílu orientačního běhu OK Jiskra Nový Bor. Členství v oddílu vám i nám usnadňuje přihlašování dětí na závody, oddíl dětem zapůjčí čipy ,bez kterých se dnes již závody běhat nedají, dále oddíl zajišťuje dětem dopravu na závody a v neposlední řadě některým přispívá na vybraná oddílová soustředění. Za své členy oddíl platí též startovné na závodech oblastních žebříčků, kterých se naši žáci zúčastňují. Startovné, které propadne v případě, že se předem přihlášené dítě závodu nezúčastní, oddíl  inkasuje od rodičů vždy po sezoně – na podzim každého roku. Jinak oddíl nevybírá žádné platby.

Na závody začínáme s novými dětmi jezdit od jarní sezony – první závod bývá většinou na přelomu března – dubna.

Do této doby bychom měli děti naučit mapové značky, orientaci v terénu, základy běžecké techniky a další dovednosti, vždy formou her a tréninků.

Pro přihlašování na závody používáme tabulku, která je součástí našich webovek a odkaz na ní je níže. Na hlavní stránce webu je na horní liště odkaz na „Přihlašování na závody“ a dále ťuknout na velké „ZDE“

Odkaz na přihlášky  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bD6Qxjn38_C__ymvvHEEZ2XnAScUVEoS7bgV8zN7nf4/edit#gid=16

V tabulce jsou vždy všechny potřebné informace k závodu – kdy a kde se koná, termín přihlášek, odkaz na stránky závodu a čas odjezdu autobusu. Vy v kolonce svého dítěte vyplníte – účast –ano/ne  a způsob dopravy – autobus nebo vlastní doprava.

V podzimních měsících září,říjen a poté jarních duben,květen,červen trénujeme venku – prosíme, aby děti nosily vhodné oblečení dle aktuálního počasí, nedávejte jim svačiny, stačí pití do ruky nebo malého batůžku. Tréninky jsou vždy ve středu od 16 hodin do 17,30 hodin. Sraz i rozchod je momentálně na ovále.

Od listopadu do března chodíme trénovat do tělocvičny na náměstí a kombinujeme to s teoretickou přípravou. Je potřeba ,aby si děti nosily vhodné přezutí do tělocvičny (tenisky nebo cvičky co nekloužou!!) a zároveň sešit na teorii + pastelky a psací pero.

V průběhu celého roku plánujeme kromě tréninků také různá soustředění. Zde máte základní přehled akcí na tento rok.

Zimní soustředění Kořenov, chata Zvonice- 25.1.-28.1.2018, tradiční soustředění na běžkách, 3 noci, plná penze, cena pobytu 1035,-kč + ostatní výdaje cca 100,-kč. Žáci, kteří splňují podmínky oddílu a mají nárok na příspěvek, budou platit 50% ceny pobytu + ostatní výdaje. Přihlášky a platba do 23.11.2017.

Velikonoční soustředění – 29.3.-1.4.2018, RS Junior Srbsko- Kněžmost, tradiční velikonoční mapové soustředění vytápěné chatky, pro všechny členy oddílu, včetně registrovaných rodičů- běžcůJ, 3 noci, plná penze, cena pobytu 1140,- kč+ ostatní výdaje cca 100,-kč. Žáci, kteří splňují podmínky oddílu a mají nárok na příspěvek, budou platit 50% ceny pobytu + ostatní výdaje. Přihlášky a platba do 10.3.2018.

Letní táborové soustředění Doksy, areál Termit , termín pravděpodobně 14.7.-21.7.2018,letní zábavné táborové soustředění s mapou, kolem a spoustou sportovních aktivit, chatky v areálu Termit, krásný prostor s mapou až mezi chatky, 7 nocí, plná penze, cena pobytu 2650,-kč+ostatní výdaje(táborové tričko,atd…) cca 450,- Žáci, kteří splňují podmínky oddílu a mají nárok na příspěvek, budou platit 50% ceny pobytu + ostatní výdaje. Přihlášky a platba do 31.5.2018.

 

 

Těšíme se na vzájemnou spolupráci se všemi rodičiJ. Kdokoli z rodičů se k nám může přidat a vyzkoušet si krásu a pohodu orientačního běhu.

Za trenérský tým OK Bor Tereza Jeřábková, Monika Tučková, Katka Kameníková

Veškeré info na mailu: katerina.kamenikova@invavd.cz nebo tel. 777713909(K.Kameníková)

 

Podmínky pro získání příspěvku klubu na soustředění či sportovní vybavení žáků od září 2017

 

  • Člen klubu OK Jiskra Nový Bor nejméně 1 rok
  • Pravidelná účast na trénincích organizovaných klubem.
  • Hodnocení v dlouhodobé soutěži odpovídající licenci závodníka (OŽ, ŽB, ŽA) a absolvování minimálně takového počtu závodů, který je v prováděcích pokynech dané soutěže označen jako počet započítávaných závodů (zpravidla 2/3 z celkového počtu závodů).
  • Výjimky z výše uvedeného projednává a schvaluje výbor klubu na odůvodněný návrh trenéra.

Příspěvek na soustředění je zpravidla ve výši 50% nákladů na ubytování a stravu pro žáky splňující výše uvedené podmínky.

Výši příspěvku na sportovní vybavení pro žáky splňující výše uvedené podmínky stanovuje výbor klubu ke každému druhu sportovního vybavení zvlášť.

 

 

Předběžný plán soustředění na rok 2018:

Leden – zimní soustředění chata Zvonice Kořenov – 3 noci , čtvrtek 25.1.- neděle 28.1. – cena 345,- Kč za osobu na den, celková cena 1035,- Kč

Březen – Velikonoční soustředění Srbsko –Junior – 3 noci, čtvrtek 29.3.- neděle 1.4. – cena 380,-Kč za osobu na den, celková cena 1140,- Kč

Červenec nebo Srpen – Letní soustředění – pravděpodobně Doksy areál Termit, ještě se bude upřesňovat


Warning: Division by zero in /web/htdocs1/ok_borcz/home/www/deti/wp-includes/comment-template.php on line 1381