Informace pro nováčky

Důležité informace pro nové Orienťáky a rodiče

Pravidlo č.1 – sledujte prosím pravidelně naše webovky!!!

Jsou zde průběžně vyvěšována různá sdělení, informace k tréninkům, závodům, soustředění atd.

V průběhu podzimu proběhne registrace všech dětí do oddílu orientačního běhu OK Jiskra Nový Bor. Členství v oddílu vám i nám usnadňuje přihlašování dětí na závody, oddíl dětem zapůjčí čipy ,bez kterých se dnes již závody běhat nedají, dále oddíl zajišťuje dětem dopravu na závody a v neposlední řadě některým přispívá na vybraná oddílová soustředění. Za své členy oddíl platí též startovné na závodech oblastních žebříčků, kterých se naši žáci zúčastňují. Startovné, které propadne v případě, že se předem přihlášené dítě závodu nezúčastní, oddíl  inkasuje od rodičů vždy po sezoně – na podzim každého roku. Jinak oddíl nevybírá žádné platby.

Na závody začínáme s novými dětmi jezdit od jarní sezony – první závod bývá většinou na přelomu března – dubna.

Do této doby bychom měli děti naučit mapové značky, orientaci v terénu, základy běžecké techniky a další dovednosti, vždy formou her a tréninků.

Pro přihlašování na závody používáme tabulku, která je součástí našich webovek a odkaz na ní je níže. Na hlavní stránce webu je na horní liště odkaz na „Přihlašování na závody“ a dále ťuknout na velké „ZDE“

Odkaz na přihlášky  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bD6Qxjn38_C__ymvvHEEZ2XnAScUVEoS7bgV8zN7nf4/edit#gid=16

V tabulce jsou vždy všechny potřebné informace k závodu – kdy a kde se koná, termín přihlášek, odkaz na stránky závodu a čas odjezdu autobusu. Vy v kolonce svého dítěte vyplníte – účast –ano/ne  a způsob dopravy – autobus nebo vlastní doprava.

V podzimních měsících září,říjen a poté jarních duben,květen,červen trénujeme venku – prosíme, aby děti nosily vhodné oblečení dle aktuálního počasí, nedávejte jim svačiny, stačí pití do ruky nebo malého batůžku. Tréninky jsou vždy ve středu od 16 hodin do 17,30 hodin. Sraz i rozchod je momentálně na ovále.

Od listopadu do března chodíme trénovat do tělocvičny na náměstí a kombinujeme to s teoretickou přípravou. Je potřeba ,aby si děti nosily vhodné přezutí do tělocvičny (tenisky nebo cvičky co nekloužou!!) a zároveň sešit na teorii + pastelky a psací pero.

V průběhu celého roku plánujeme kromě tréninků také různá soustředění.

 

Těšíme se na vzájemnou spolupráci se všemi rodičiJ. Kdokoli z rodičů se k nám může přidat a vyzkoušet si krásu a pohodu orientačního běhu.

Za trenérský tým OK Bor Tereza Jeřábková, Monika Tučková, Katka Kameníková

Veškeré info na mailu: katerina.kamenikova@invavd.cz nebo tel. 777713909(K.Kameníková)

 

Podmínky pro získání příspěvku klubu na soustředění či sportovní vybavení žáků od září 2017

 

  • Člen klubu OK Jiskra Nový Bor nejméně 1 rok
  • Pravidelná účast na trénincích organizovaných klubem.
  • Hodnocení v dlouhodobé soutěži odpovídající licenci závodníka (OŽ, ŽB, ŽA) a absolvování minimálně takového počtu závodů, který je v prováděcích pokynech dané soutěže označen jako počet započítávaných závodů (zpravidla 2/3 z celkového počtu závodů).
  • Výjimky z výše uvedeného projednává a schvaluje výbor klubu na odůvodněný návrh trenéra.

Příspěvek na soustředění je zpravidla ve výši 50% nákladů na ubytování a stravu pro žáky splňující výše uvedené podmínky.

Výši příspěvku na sportovní vybavení pro žáky splňující výše uvedené podmínky stanovuje výbor klubu ke každému druhu sportovního vybavení zvlášť.

 

 

 


Warning: Division by zero in /web/htdocs1/ok_borcz/home/www/deti/wp-includes/comment-template.php on line 1381