Přežili jsme 2020, co nám přinese ten letošní rok?

Milí trenérníci a trenérnice, milí rodiče, trenéři a fandové, zkrátka orienťáci.

Máme za sebou asi nejhorší sportovní sezonu, jakou jsme si mohli představit. Většinu času jsme jen trénovali a pořád si říkali, že brzy přijde moment, kdy to budeme moci zúročit. Není se ani moc čemu divit, že v podzimní části aktivita některých z vás trochu polevila. Někteří se ale přeci jen vyhecovali a před vánocemi jsme opět trénovali v poměrně slušné sestavě.

Rád bych na to navázal a pořádně se do společné přípravy opřel již od začátku letošního roku. Oproti loňsku máme totiž jednu obrovskou výhodu. Ohrožené skupiny se postupně houfně vakcinují a riziko, že my sportovci někoho ohrozíme, výrazně klesne. V příštím týdnu bude národní sportovní agentura jednat s vládou, jakým způsobem umožnit sport amatérským oddílům a věřím, že silné loby ČSOS, pro nás vyhraje parádní nebo alespoň trochu slušné podmínky.

Nechci ale čekat na zázrak, a tak bych rád pokračoval alespoň v nějakém rozsahu minimálně s těmi zkušenějšími. V příštím týdnu se na formátu tréninků dohodneme s vašimi trenéry a dáme vědět. Chceme respektovat platná pravidla, ale přiznávám, že na hranici jejich vymezení. Pro řízené individuální tréninky se i nadále budeme domlouvat přes whatsup a zkusíme někde vyškrábat poslední zbytky motivace, abychom to v závodní sezoně ostatním oddílům natřeli.

Důležitá informace je k našemu zimnímu soustředění. Chtěl bych minimálně až do konce příštího týdne počkat, zda se přeci jen podmínky neuvolní. Předběžně jsme s provozovateli Jilemnické boudy domluvení, že nám přesunou termín na cca. polovinu března, kdy doufám, bude již svět podobný tomu, jak ho známe. Definitivně tedy rozhodneme o termínu konání našeho soustředění 8. 1. 2021. Pokud by někdo věděl, že nový termín mu nevyhovuje, samozřejmě posíláme zaplacené peníze obratem zpět.

Přeji vám všem hodně štěstí, zdraví, odhodlání, pevnou vůli a krásné společné sportovní zážitky. Snad nás čeká rok plný příjemných překvapení, české pořadatelství mistrovství světa v OB, naše světoznámá Bohemka, oddílové tréninky a soustředění  i závody oblastních a národních žebříčků. Na všechny tyhle zážitky se s vámi budou společně těšit vaši trenéři a kolegové z OK BOR.

Facebooktwitterpinterest