Archive for Duben 2020

Individuální trénink Radvanec „podruhé“ 28.4.-3.5.2020

Trénink Radvanec 2
Vše je v lese připraveno, na kontrolách naši zanašeči roznesli laminolampionky, střídavě s fáborky červenobílé či červené barvy. Taška s mapami visí na startu, po levé straně za stromky. Jsou připravené tratě 10,12,14,16. V úterý bude sebrán předchozí trénink Radvanec 1.

Radvanec_2.10 Radvanec_2.12 Radvanec_2.14 Radvanec_2.16

Facebooktwitterpinterest

Individuální trénink Radvanec 17.4.-24.4.2020

Dnes od 17 hodin, bude připraven trénink v Radvanci. Start je kousek nad cílovou loukou loňské Bohemie, kde najdete i tašku s vytištěnými mapami. Připraveny jsou 4 tratě – 10,12,14,16 a všechny mapy mají měřítko 1:7500. Na kontroly Míra zanesl opět malé laminolampionky. Pokud přijedete na trénink na kole, nezapomeňte si ho zamknout k nějakému stromu. Dojet sem lze i autem, parkovat pod loukou u křížku, dále už je myslím zákaz vjezdu. Mapy opět budou k vytištění na webovkách ok-bor.cz/deti.

Radvanec_16 OB_Radvanec_14 OB_Radvanec_12 OB_Radvanec_10

 

Není k dispozici žádný popis fotky.
Facebooktwitterpinterest

Individuální trénink 8.-15.4.2020

Na ovále si můžete zaběhnout další z našich tréninků. Tašku s mapami pověsím na cestičku vedle oválu – viz. mapička – symbol kelímku. Tentokrát dám mapy do igelitky a tu do druhé igelitky, protože má i pršet, tak aby zůstaly mapy suché. Zpět je ukládejte prosím úplně stejně. Připravené jsou tratě 10,12,14,16 v délce 2,2 – 4,5 km. Tratě 14 a 16 si lze zvolit i v těžším provedení – mapa bez cest a porostů. Tentokrát jsem nedělala popisy, jelikož objekty jsou jasné. Zároveň bude dnes ukončen trénink na Rumburákách, sebrány fáborky i mapy.

D/H10 ovál   D/H12 ovál   D/H14 ovál   D/H14A ovál   D/H16 ovál   D/H16A ovál

Ahoj kamarádi,

Kačka postavila parádní tratě na ovále. Trénink je vhodný na vyzkoušení několika technik. Zkuste si vždycky udělat plán na další kontrolu a pamatujte si významné objekty. Čím větší a delší, tím lépe. Třeba velké kusy bílého lesa a zeleného lesa podél cesty, význačné stromy a podobně. Najděte si objekt od kterého se odpíchnete a jdete přesně na kontrolu. Zkuste si to pamatovat a do mapy se dívat jen když opravdu nevíte. Klidně si můžete udělat takový polopaměťák. Na kontrole namapovat na další, zapamatovat si postup a zkusit to jít jen po paměti. Jděte to na maximální rychlost. Vyzkoušíte si, jak se dá běžet v různých terénech a jak i při závodě můžete „valit“ po cestě, když tedy víte kam a co vás má zastavit. Trať si zkuste nahrát na GPS. Pošlu vám odkaz na stránku, kde si potom můžete zobrazit svoje postupy i postupy ostatních nebo pošlete na email: miroslav.patka@mols.cz  Terén znáte, ztratit se nemůžete, takže je to ideální na ověření paměti, rychlosti a schopnosti sledovat objekty důležité pro orientaci. Hezky si to to užijte, je to moc pěkné. Starší si následně mohou dát azimuťák na „bílých“ pamách. Ahoj Miras

Není k dispozici žádný popis fotky.
Facebooktwitterpinterest

Individuální trénink 15.týden 6.-12.4.2020

Trénink u pejskařů je již komplet připraven pro všechny kategorie. Míra zanesl své krásné laminolampionky a já jsem na start dodala tašku s mapami. Start je na rozcestí Půlnoční stráň. Dostanete se tam buď od pejskařů po asfaltce nebo z rumburáků,pod Jelením skokem po pěšině 😉😄. Jedná se opět o tratě 2,2-4,1 km. Kategorie 10,12,14 a ostatní ( Mírova). Tak přeju krásné kufrování.D/H10 pejskaři D/H12 pejskaři D/H14 pejskařipříchozí pejskaři

Facebooktwitterpinterest