Archive for Červenec 2016

LETNÍ TÁBOROVÉ SOUSTŘEDĚNÍ V HAMRU JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI!!!

Všichni, kdo jste byli na soustředění víte, že nějakou dobu se na kole nesvezu a ani si moc nezaběhám… Tak jsem se rozhodla čas, který bych za normálních okolností určitě strávila na kole, věnovat  ohlédnutí za uplynulým týdnem….Tak až se budete nudit nebo budete mít chuť si soustředění připomenout, tak tady můžete 🙂

V neděli odpoledne jsme se začali  za lehounce deštivého počasí sjíždět do kempu, celkem v klidu se zabydleli ve svých chatkách a hned poté proběhla pod vedením Rejžáka  technická kontrola všech kol, která byla u některých rychlá, u některých dost obsáhlá, ale stroje byly promazány, brzdy seřízeny a připraveny na zítřek a dny další:-) Čas do večeře jsme vyplnili hrou v areálu, kterou jste si měli zopakovat základní značky.

Po večeři  – řízek na uvítanou mile překvapil :-), jsme si udělali krátkou schůzku, řekli si, co nás čeká, nastínili pravidla a popřáli oslavenci, který pro všechny přinesl dva obrovské a výborné dorty v oddílových barvách a v půl desáté jsme zalehli. Samozřejmě první  večer je vždycky trošku jiný, takže někomu se to usínání protáhlo do brzkých ranních hodin, ale nebojte, jmenovat nebudu 🙂 Však vy víte!

A máme tu první tréninkový den! Vstávání  ještě  celkem v pohodě,  rozcvička,  a po snídani odchod na malinko vzdálenější start prvního tréninku s názvem Cikcak. Rozdělení do relativně vyrovnaných dvojic, většinou namixovaných holka-kluk, vyvolalo ve tvářích zvláštní výrazy (to mám jako běžet s ní? S ním? No to ne!) Ale jo! Během tréninku všechno vyprchalo a byli z vás parťáci! To je super ne?

Trénink všichni zvládli a hurá do kempu na oběd. Po odpoledním klidu jsme se rozdělili do čtyř týmů a vydali se na cyklohru, kterou nám hned na startu zpestřil had zamotaný do převodníku kola. Trasa byla pro někoho dost dlouhá, pár z vás si určitě vytvořilo osobní  rekord v počtu ujetých km, ale nakonec zvládli všichni a my dospěláci mysleli, že budete večer unavení….Spletli jsme se!

Takže navečer proběhla soutěž o nejrychlejšího „náhodného píchače“. A protože jsem ji šla taky, tak můžu říct, že to byl mazec 🙂

Vstávání do druhého dne už bylo o poznání pomalejší a přišly první  „odměny“ za pozdní příchody na rozcvičku. Na dopolední trénink jsme se  přesunuli na kole a mikrosprint na malém prostoru už běžel každý sám. Začali se vyčleňovat tzv.borůvkáři, kteří  obrovskému  množství borůvek kolem prostě neodolali 🙂 A protože bylo fakt teplo, tak jsme se odpoledne jeli  vykoupat do Stráže a dali si tam i zaslouženou odměnu – vyhlášenou strážskou zmrzlinu 🙂 I přes upozornění, ať si těch kopečků nedáváte moc, protože vás ještě čeká trénink-mapové okruhy, někteří neodolali a pak pobíhali po lese s různými  nepříjemnými projevy 🙂 Večer proběhla opět soutěž o nejrychlejšího píchače, tentokrát ale byly kontroly seřazené, takže pohoda.

Třetí den bývá označován jako kritický, což jsem poznala hlavně já :-(, proto byl naplánován volnější program. Dopoledne týmová hra Kompoty ve známém prostoru včerejšího mikrosprintu – borůvkáři nezklamali…, výlet na krásný vodopád, který většina z vás využila k osvěžení a odpoledne táborový víceboj. I přes velké vedro jste se zmáčkli a na všech disciplínách bojovali,  o čemž svědčily těsné rozdíly v celkovém hodnocení! Večerní program byl ve znamení orienťáckého bludiště, ve kterém pár z vás opravdu zabloudilo 🙂 Ale jako vždycky jste se do cíle dostali všichni! A za odměnu jsme si ještě ugrilovali nějakou tu klobásku nebo buřtíka. Večerka se malinko protáhla, ale nikomu to určitě nevadilo.

Protože jsem vás chodila budit já s Luřinou, tak můžu říct, že buzení do čtvrtého dne už byl fakt výkon. Než jsme přešly do druhé chatky, tak ta původní – jakože už probuzená, zase komplet spala 🙂 Ale je jasný, že se nakonec z pelíšku zvedli všichni, jen odměn bylo po ránu na rozcvičce víc. Dopoledne jste se opět na kole přesunuli na trénink s pohyblivými kontrolami /na ty nejmenší čekala hvězdice/, které jste podle jízdního řádu na mapě celkem dobře vychytali a celkově  v pohodě zvládli.

Návrat byl pozvolný, únava už byla znát skoro na všech. Odpoledne jste si zopákli výlet do Stráže, koupačku a opět výbornou zmrzlinu, tentokrát už bez mapy. Večer rychlý závůdek v ražení kontrol okolo areálu a hurá na diskotéku 🙂 Mezi námi, moc jste to nerozjeli, ale počkejte příště, to už budu moct i já!

No a máme tu poslední, pátý závodní den. Rozděleni do kategorií, kam normálně patříte, jste se vydali na start. Závod nebyl nijak obtížný – běželo se na tratích loňských mezinárodních závodů Bohemie a všichni jste se v pořádku a ve zdraví vrátili! Trošku nás vylekala dvojice, která se hodně dlouho z lesa nevracela, ale pak se ukázalo, že jsou úplně v pohodě, jen je zase zlákaly borůvky! 🙂

Po návratu jsme začali pomalu balit, uklízet a po obědě proběhlo vyhlášení všeho možného, loučení a odjezd domů.

 

Za všechny bych chtěla poděkovat Katce za to, že pro nás tenhle tábor vymyslela a zorganizovala, obstarala super trička a čelenky  a ještě přivedla nového člena, který se úplně v pohodě se všemi sžil 🙂

 

Katko, děkujeme!

 

Všichni jste byli moc fajn!

Doufám, že se naše řady příště rozšíří o ty, kteří se tábora zúčastnit nemohli!

Fotky jsou na našem rajčeti:   http://okborzaci.rajce.idnes.cz/  a další třeba ještě přibudou 🙂

 

Za všechny trenéry, praktikanty a pomocníky

Rejžanda

Facebooktwitterpinterest