Archive for Tréninky a DŮLEŽITÉ

Tréninky aktuálně

Ahoj orienťáci,

protože nově platí velmi tvrdá opatření, nemůžeme již pořádat ani své individuální tréninky se společnou mapou nebo bez ní. Poslední trénink byl tedy takovým rozloučením. Všem se omlouvám za chybně zanesené kontroly, které ovlivnily jeho výsledky. Nikdo není neomylný. Ani zkušený závodník… Přesto doufám, že se vám trénink líbil a že jste si ho užili. Výsledky tréninku zde.

Na příští týden vám připravím přes víkend individuální tréninky s využitím elektronického ražení přes Usylingo. Vyzkoušet si můžete i ty z jara, které jsou stále dostupné. Aplikaci si nainstalujete na telefon, mapu stáhnete a vytisknete a můžete běžet. Pokud jste na správném místě, telefon by měl signalizovat ražení kontroly.

Pro mladší děti zaneseme o víkendu trať v prostoru pod Jelením skokem. Buďte stále zdraví a hlavu vzhůru. Brzy to snad všechno skončí.

Facebooktwitterpinterest

Aktualizace individuálního tréninkového plánu

Ahoj orienťáci,

provedl jsem aktualizaci individuálních tréninkových plánů. Upravený přehled zde.

Prosím, o mapy si pište všichni na whatsup nebo email. Nepoužívejte veřejný komentář facebooku!

Na mapových trénincích budou k dispozici vždy od 16:00.

 

Hodně zdraví a pevnou vůli, veselou mysl a úsměv na rtech

přeje Miras

Facebooktwitterpinterest

Aktuálně k tréninkům v době omezení

Milí orienťáci,

vládní nařízení opět přitvrdila a pro nás to znamená nutnost některých změn při organizaci tréninků. Nově platí bohužel, že je zakázáno provozování zařízení nebo poskytování služeb osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovým vzděláváním podle § 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb.

To znamená, že od příštího týdne budou tréninky individuální v náhodných skupinkách do 20 lidí včetně trenéra, kterého můžete náhodně potkat. I nadále budeme vyvěšovat informace o individuálním tréninku na našich stránkách a facebooku. Na mapových trénincích bude vymezený prostor, kde si bezobslužně vyzvednete mapu, následně si oběhnete trénink a bezobslužně si vyčtete čip u stojanu. Výsledky se dozvíte ZDE.

Musíme pořešit dopravu dětí na mapové tréninky. Prosím, vy, kteří potřebujete své dítě dopravit, piště na email s předstihem nebo volejte jeho trenérovi. My se už nějak domluvíme a děti si rozdělíme.

Rodiče, kteří se z nějakých důvodů budou bát své děti na trénink pouštět chápeme a respektujeme. Pokud byste počítali, že příštích několik týdnů vaše dítě nebudete posílat na trénink, dejte mi prosím vědět kvůli tisku map. Pro ostatní platí režim a přehled tréninků jako doposud. Berte si s sebou nákrčníky nebo roušku pro chvíle, kdy se pohybujete blízko ostatních individuálně trénujících.

Musíme provést drobnou změnu v lokacích našich tréninků. Aktuální místa se dozvíte s předstihem. Veteráni, o mapy si piště na můj email miroslav.patka@mols.cz.

Velký problém bude naše zimní příprava v tělocvičně a teorie v učebnách. Není reálné, aby se situace skokově zlepšila. To bohužel vyplývá z logiky sezonních vln respiračních onemocnění. Nemůžeme čekat, že vládní opatření toto kouzlem změní, a že za čtrnáct dní zmírní. Počítám, že do konce roku se do tělocvičny nedostaneme. Odpadá tedy možnost společných tréninků „v teple“. Pokud nebude zásadně špatné počasí, budeme chodit ven běhat a dělat krátké mapové nácviky bez kontrol. Do nepromokavého batohu (batoh s pláštěnkou) si vždy sbalte náhradní suché oblečení, do kterého se po doběhu převléknete, ideálně si berte i boty na přezutí. Jako orienťáci jste zvyklí na drsné počasí, takže by vás to nemělo extra zaskočit, ale naopak, značně posílit vaši přirozenou imunitu.

Miras

Facebooktwitterpinterest

Trénink 9. 10. 2020 běžecký posilovací

Ahoj orienťáci, dnešní trénink bude za každého počasí. Přijďte vhodně oblečeni. Sraz u nás, Vodní 813, v 15:50. Mapka zde.

ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Mapový trénink Lasvice 7. 10. 2020

Ahoj orienťáci,

ve středu se potkáme všichni společně i s modrou skupinou v Lasvicích. Start v 16:00 jako obvykle. Mapka parkování a seřadiště ZDE. Veteráni piště si o mapy klidně na facebook.

Ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Běžecký trénink 5. 10. 2020 Rumburáci

Ahoj trenérníci,

dnes běžecký trénink v 16:00 z Rumburáků. Budeme se na vás těšit. Nedělní závody byly pro většinu z vás krátké, takže se hodí trochu se protáhnout.

hezký den Miras

Facebooktwitterpinterest

Trénink pátek 2. 10. odpadá

Ahoj trenérníci,

Zítřejší posilovací trénink musím zrušit, protože budeme stavět zázemí pro MČR, které náš oddíl pořádá. Kdyby mohl někdo z tatínků pomoct nakládat zítra od 14:00 a nebo stavět od 15:00 na shromaždišti, bylo by to fajn. Nakládá se u klubovny a stavět budeme zde.

Facebooktwitterpinterest

Trénink 21. 9. hladký běh

Ahoj orienťáci,

dnešní trénink bude opět z parkoviště na rumburácích od 16:00. Čeká nás fartlek.

Detaily pro všechny tréninky najdete zde.

Facebooktwitterpinterest

Středeční mapa – trénink Okřešice

Ahoj orienťáci,

středeční mapový trénink proběhne na mapě v Sosnové z Okřešic, jako vždy od 16:00. Parkování ZDE. Trénink bude na čipy. Nezapomeňte buzolu i prorážečky. Kdo nemá odvoz z Boru, prosím dejte vědět na svých whatsup skupinách nebo mně. Příchozí hlaste požadavky na mapu emailem.

Miras

Facebooktwitterpinterest

Trénink 9. 9. – přespolní běh Smetanka + Mapa nad hřbitovem

Ahoj trenérníci,

středeční trénink bude, jako již tradičně každý rok, spojený s účastí na přespolním běhu, který pořádá Smetanka. Je to ideální způsob poměření sil s klasickými běžci. Prosím přijďte všichni.

Prezentace je od 15:00 u altánu nad hřbitovem. Mapka ZDE. Start těch nejmladších bude od 15:30. V 15:00 na vás, kteří nevíte jak se dostat na start, počkám na parkovišti u Rumburáků, odkud půjdeme společně. vy, kteří tam nebudete, musíte sami. Pokud to někdo ze starších nestíhá na prezentaci, prosím dejte vědět svému trenérovi nebo mně my vás přihlásíme.

Mapový trénink, který bude fyzicky i mapově jednoduchý, bude průběžně od 16:00 až do 18:00. Místo pro start stejné jako přespolák. Trénink bude na čipy.

Facebooktwitterpinterest