Archiv rubriky: Nezařazené

LOB Polevský vrch

Ahoj kamarádi,

včera jsme si na Polevsku vyzkoušeli LOB, tedy lyžařský orientační běh a to na technicky nelehké trati. Bruslit se dalo jen na hlavním okruhu kolem louky a vše ostatní byly jen úzké skůtrovky, táhlá stoupání nebo náročné sjezdy. Děkuji kamarádům ze SKI Polevsko za projetí tratí a přidávám odkaz na výsledky.

Výsledky ZDE.

foto P. Rejman

Facebooktwitterpinterest

Přežili jsme 2020, co nám přinese ten letošní rok?

Milí trenérníci a trenérnice, milí rodiče, trenéři a fandové, zkrátka orienťáci.

Máme za sebou asi nejhorší sportovní sezonu, jakou jsme si mohli představit. Většinu času jsme jen trénovali a pořád si říkali, že brzy přijde moment, kdy to budeme moci zúročit. Není se ani moc čemu divit, že v podzimní části aktivita některých z vás trochu polevila. Někteří se ale přeci jen vyhecovali a před vánocemi jsme opět trénovali v poměrně slušné sestavě.

Rád bych na to navázal a pořádně se do společné přípravy opřel již od začátku letošního roku. Oproti loňsku máme totiž jednu obrovskou výhodu. Ohrožené skupiny se postupně houfně vakcinují a riziko, že my sportovci někoho ohrozíme, výrazně klesne. V příštím týdnu bude národní sportovní agentura jednat s vládou, jakým způsobem umožnit sport amatérským oddílům a věřím, že silné loby ČSOS, pro nás vyhraje parádní nebo alespoň trochu slušné podmínky.

Nechci ale čekat na zázrak, a tak bych rád pokračoval alespoň v nějakém rozsahu minimálně s těmi zkušenějšími. V příštím týdnu se na formátu tréninků dohodneme s vašimi trenéry a dáme vědět. Chceme respektovat platná pravidla, ale přiznávám, že na hranici jejich vymezení. Pro řízené individuální tréninky se i nadále budeme domlouvat přes whatsup a zkusíme někde vyškrábat poslední zbytky motivace, abychom to v závodní sezoně ostatním oddílům natřeli.

Důležitá informace je k našemu zimnímu soustředění. Chtěl bych minimálně až do konce příštího týdne počkat, zda se přeci jen podmínky neuvolní. Předběžně jsme s provozovateli Jilemnické boudy domluvení, že nám přesunou termín na cca. polovinu března, kdy doufám, bude již svět podobný tomu, jak ho známe. Definitivně tedy rozhodneme o termínu konání našeho soustředění 8. 1. 2021. Pokud by někdo věděl, že nový termín mu nevyhovuje, samozřejmě posíláme zaplacené peníze obratem zpět.

Přeji vám všem hodně štěstí, zdraví, odhodlání, pevnou vůli a krásné společné sportovní zážitky. Snad nás čeká rok plný příjemných překvapení, české pořadatelství mistrovství světa v OB, naše světoznámá Bohemka, oddílové tréninky a soustředění  i závody oblastních a národních žebříčků. Na všechny tyhle zážitky se s vámi budou společně těšit vaši trenéři a kolegové z OK BOR.

Facebooktwitterpinterest

Trénink středa a NOR 2

Ahoj orienťáci,

zelená, oranžová a červená skupina prosím přijďte na 16:30. Trochu se protáhneme a řekneme si k příští sezoně. Modrá dle instrukcí Olči. Místo startu a seřadiště je zde: https://mapy.cz/s/gevaloruco.

Pokud se chce někdo z dospělých proběhnout s mapou a čelovkou, napište si o mapu. Start v pět od altánu. Tratě jsou dlouhé 1,1 km, 1,7 km, a 2,8 km.

Součástí tréninku bude i druhý nočák NOR 2. Tentokrát bude o kousíček náročnější, ale protože i u hřbitova to dobře znáte, nemusíte se bát, že se ztratíte. Poslední závod našeho nočního seriálu jsem musel posunout na jinou lokaci. Je tam ohniště, pro statečné i koupání a budeme mít jiný a hezčí terén na poslední závod. Detaily ale až v příštím příspěvku.

Facebooktwitterpinterest

Aktuální informace a NOR

Milí orienťáci i rodiče,

konec sezóny nedopadl podle našich představ a opatření proti šíření epidemie nám znemožnila společné tréninky. Od ledna ale počítáme s tím, že by všechny skupiny alespoň jednou týdně trénovali. Proto od prvního lednového týdne budeme společně chodit alespoň běhat. Pro červenou skupinu platí stávající tréninkový plán beze změn.

Protože si myslíme, že bychom měli tuhle zvláštní sezónu nějak hezky ukončit, připravili jsme pro vás sérii tří nočních měřených tréninků. První vás čeká již tuto středu a startovat budeme od altánku na cyklistickém oválu v Novém Boru. Prosím potvrďte účast svým trenérům kvůli mapám. Trénink bude jednoduchý s jde spíš o seznámení s nočním OB. Nikdo se nemusí bát, že by se ztratil.

Poslední trénink bude i s opékáním buřtů a oficiálním zakončením sezony. Abychom dodrželi nutná proti protiepidemická opatření, budeme rozděleni podle svých skupin. Mimo závod prosím používejte roušky nebo šátky.

Facebooktwitterpinterest

Individuální měřený trénink

Ahoj kamarádi,

jestli to máte jako já a stýská se vám po zvuku ražené kontroly, je zítřejší, tedy 22. 11. od 10:00 měřený, ale stále individuální trénink, v Mlýnech, přesně pro vás. Na 4 tratích můžete potrénovat v krásném terénu, lehce zvlhčeném ranní rosou a těžaři rozježděnými potoky. Dnes, když jsem revidoval alespoň část mapy, byly stráně zalité vycházejícím sluncem, zatím co po tom, co jsem přehoupl Jedličnou na cestě zpátky, měl jsem pocit, jako když jsem přijel do země krále Kazisvěta… Mlha, zima, slunce nikde. Neměl jsem dost času, abych zrevidoval celou mapu, takže je hotová cca. polovina. Ale když si pohlídáte vrstevnice, nemůžete se ztratit. 🙂

Pokud to tedy zítra vyjde tak, jako dnes, bude to paráda. Slunce, kontroly, čerstvý vzduch, co nám může scházet…

Tedy k tréninku. O mapy na trať zelenou (lehká pro děti 1,4 km po cestách, místy vlhčích), oranžovou (terénem s opěrnými body, 2,6 km), červenou (4,4 km převážně terénem) a tréninkovou (6,1 km pro dospěláky) si pište dnes do 18:00, případně si mapy stáhněte z našich stránek. Trénink bude na SI-čipy, které mějte s sebou vlastní. Startovat na krabičky můžete od 10:0 do 12:00, sbírat půjdeme v 13:30.

Start a parkování je zde https://mapy.cz/s/jonogepuho. Zkuste se nějak domluvit na společné dopravě, ať moc neprovokujeme hromadou aut.

  

Zelená
Oranžová
Červená
Tréninková
Popisky

Facebooktwitterpinterest

Trénink Sosnová

Ahoj orienťáci,

Kája pro Vás připravila krásný a dlouhý trénink v Sosnové. Méně kontrol, delší postupy, ale příjemný a docela suchý terén, proti posledním tréninkům. Moc jí děkuji a doufám, že si to za Autodromem užijete. Opět je uloženo na Usylingo a jsou zanesené i fáborky. Start je zde.

Mapy si stáhněte níže, pro zelenou a oranžovou měřítko 1:7500, pro tréninkovou a červenou 1:10 000.

zelená
oranžová
červená
tréninková
popisky

Facebooktwitterpinterest

Cvikov zhusta z husta

Ahoj orienťáci,

mám pro vás další Usylingo trať, tentokrát ve Cvikově, start u léčebny. zkušení ji snadno najdou. U léčebny je dobré parkování a pěkný terén. Pozor, mapa není aktualizovaná a porosty nesedí. Kameny, kupy, vodoteče a cesty snad zůstaly stejné.

Trať není dlouhá, ale výživná. Fáborky zanášet nebudu, snad bude na tomto místě Usylingo úspěšné a přesnější než v Prysku. Když vám zahraje kontrolu dříve, než budete na objektu, buďte fér a dojděte si. Strava vás beztak odhalí 🙂

Všechny mapy jsou v měřítku 1:7 500, e=5m.

Zelená
Oranžová
Červená
Tréninková
Popisky

 

Facebooktwitterpinterest

S Jeleny o závod – Usylingo

Ahoj orienťáci,

 

připravil jsem pro vás několik tratí na Polevské mapě. Na místech nebudou fáborky, ale je nahráno do Usylingo, takže můžete použít elektronické ražení. Mapy jsou ke stažení zde, pokud chcete popisky, jsou samostatně. Mějte nabitý telefon. V určitých terénech je aplikace náročnější na baterii. Členové žákovské skupiny, prosím, nezapomeňte na hodinky, ať si můžeme projít postupy.

zelená
oranžová
červená – short
červená – long
tréninková

popisky kontrol

Terén je fyzicky náročnější, ale zelenou mapu se svými dětmi zvládnete.

Strat zde.

ahoj Miras

 

Facebooktwitterpinterest

Individuální trénink vyhlídka

Ahoj orienťáci,

na mapě vyhlídka jsem pro vás připravil 3 kategorie se startem za „Prasečákem“ nebo za „Knedlíkárnou“, jak tomu kdo říká. Mapy jsou ke stažení zde:

červená
oranžová
zelená

Místa jsou označená červenobílými fáborkami a jsou také dostupná pro elektronické ražení přes Usylingo, event se jmenuje Trénink – Vyhlídka. Stačí nainstalovat na chytrý telefon, vybrat si závody Usylingo, zadejte si okruh třeba 10km a ukáží se vám všechny dostupné tréninky. Potom už si stačí jen vybrat a běžet a běžet a běžet. Mapy jsem nikam neumísťoval, protože věřím, že máte doma každý tiskárnu a PDF soubory si můžete vytisknout. Kdo by měl s tiskem problém, dejte vědět a mapu vyřešíme.

 

Ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest