Archive for Nezařazené

Individuální měřený trénink

Ahoj kamarádi,

jestli to máte jako já a stýská se vám po zvuku ražené kontroly, je zítřejší, tedy 22. 11. od 10:00 měřený, ale stále individuální trénink, v Mlýnech, přesně pro vás. Na 4 tratích můžete potrénovat v krásném terénu, lehce zvlhčeném ranní rosou a těžaři rozježděnými potoky. Dnes, když jsem revidoval alespoň část mapy, byly stráně zalité vycházejícím sluncem, zatím co po tom, co jsem přehoupl Jedličnou na cestě zpátky, měl jsem pocit, jako když jsem přijel do země krále Kazisvěta… Mlha, zima, slunce nikde. Neměl jsem dost času, abych zrevidoval celou mapu, takže je hotová cca. polovina. Ale když si pohlídáte vrstevnice, nemůžete se ztratit. 🙂

Pokud to tedy zítra vyjde tak, jako dnes, bude to paráda. Slunce, kontroly, čerstvý vzduch, co nám může scházet…

Tedy k tréninku. O mapy na trať zelenou (lehká pro děti 1,4 km po cestách, místy vlhčích), oranžovou (terénem s opěrnými body, 2,6 km), červenou (4,4 km převážně terénem) a tréninkovou (6,1 km pro dospěláky) si pište dnes do 18:00, případně si mapy stáhněte z našich stránek. Trénink bude na SI-čipy, které mějte s sebou vlastní. Startovat na krabičky můžete od 10:0 do 12:00, sbírat půjdeme v 13:30.

Start a parkování je zde https://mapy.cz/s/jonogepuho. Zkuste se nějak domluvit na společné dopravě, ať moc neprovokujeme hromadou aut.

  

Zelená
Oranžová
Červená
Tréninková
Popisky

Facebooktwitterpinterest

Trénink Sosnová

Ahoj orienťáci,

Kája pro Vás připravila krásný a dlouhý trénink v Sosnové. Méně kontrol, delší postupy, ale příjemný a docela suchý terén, proti posledním tréninkům. Moc jí děkuji a doufám, že si to za Autodromem užijete. Opět je uloženo na Usylingo a jsou zanesené i fáborky. Start je zde.

Mapy si stáhněte níže, pro zelenou a oranžovou měřítko 1:7500, pro tréninkovou a červenou 1:10 000.

zelená
oranžová
červená
tréninková
popisky

Facebooktwitterpinterest

Cvikov zhusta z husta

Ahoj orienťáci,

mám pro vás další Usylingo trať, tentokrát ve Cvikově, start u léčebny. zkušení ji snadno najdou. U léčebny je dobré parkování a pěkný terén. Pozor, mapa není aktualizovaná a porosty nesedí. Kameny, kupy, vodoteče a cesty snad zůstaly stejné.

Trať není dlouhá, ale výživná. Fáborky zanášet nebudu, snad bude na tomto místě Usylingo úspěšné a přesnější než v Prysku. Když vám zahraje kontrolu dříve, než budete na objektu, buďte fér a dojděte si. Strava vás beztak odhalí 🙂

Všechny mapy jsou v měřítku 1:7 500, e=5m.

Zelená
Oranžová
Červená
Tréninková
Popisky

 

Facebooktwitterpinterest

S Jeleny o závod – Usylingo

Ahoj orienťáci,

 

připravil jsem pro vás několik tratí na Polevské mapě. Na místech nebudou fáborky, ale je nahráno do Usylingo, takže můžete použít elektronické ražení. Mapy jsou ke stažení zde, pokud chcete popisky, jsou samostatně. Mějte nabitý telefon. V určitých terénech je aplikace náročnější na baterii. Členové žákovské skupiny, prosím, nezapomeňte na hodinky, ať si můžeme projít postupy.

zelená
oranžová
červená – short
červená – long
tréninková

popisky kontrol

Terén je fyzicky náročnější, ale zelenou mapu se svými dětmi zvládnete.

Strat zde.

ahoj Miras

 

Facebooktwitterpinterest

Individuální trénink vyhlídka

Ahoj orienťáci,

na mapě vyhlídka jsem pro vás připravil 3 kategorie se startem za „Prasečákem“ nebo za „Knedlíkárnou“, jak tomu kdo říká. Mapy jsou ke stažení zde:

červená
oranžová
zelená

Místa jsou označená červenobílými fáborkami a jsou také dostupná pro elektronické ražení přes Usylingo, event se jmenuje Trénink – Vyhlídka. Stačí nainstalovat na chytrý telefon, vybrat si závody Usylingo, zadejte si okruh třeba 10km a ukáží se vám všechny dostupné tréninky. Potom už si stačí jen vybrat a běžet a běžet a běžet. Mapy jsem nikam neumísťoval, protože věřím, že máte doma každý tiskárnu a PDF soubory si můžete vytisknout. Kdo by měl s tiskem problém, dejte vědět a mapu vyřešíme.

 

Ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Usylingo tréninky

Treninky SCD JO v UsynligO

Ahoj, výše odkaz na tréninky od Vráti Lamače z jara. Klikněte na odkaz, vyberte místo a mapu, nainstalujte usylingo podle návodu a můžete makat.

Když v aplikaci usylingo zadáte vyhledat závody, najdete také naše jarní Časovka do vrchu v Šenově a V Krakonošově – free order. Ten vyloženě doporučuji pro dlouhé prázdninové dny. Mapy zde

V Krakonošově

Časovka do Šenovského vrchu

Další tréninky dnes.

ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Trénink 30. 9. 2020 Kamenický Šenov

Ahoj orienťáci,

ve středu se sejdeme v Kamenickém Šenově jako vždy od 16:00. Parkování a start dle mapky zde. Vezměte si s sebou čipy a buzoly. Modrá začátečnická skupina bude mít trénink na ovále v Novém Boru, ostatní skupiny v Kamenickém Šenově. Vy, kteří nemáte odvoz, dejte vědět svým trenérům nebo mi napište. Odjezd z náměstí v Novém Boru v 15:45.

Veterání piště si o mapy, bude okruh i pro vás.

Ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Trénink středa 23. 9. 2020 Kamenický Šenov – Panská

Ahoj orienťáci,

středeční trénink bude od 16:00 na Panské skále. Tentokrát bude společný pro všechny skupiny, tedy i zelenou. Kdo nemá jak dopravit své děti, společný odjezd z náměstí je v 15:45. Prosím i veterány, kteří se budou tréninku účastnit, aby se na náměstí otočili…

Parkování u Panské skály je zpoplatněné, ale zase můžete využít i krásný výhled do krajiny.

Přesná poloha zde.

Zároveň informuji, že páteční trénink odpadá, protože Vás většinu o víkendu čeká čtveřice závodů. Pondělní trénink s mapou na vrstevnicovce ve Cvikově se koná i ve svátek. Prosím, potvrďte svoji účast. Přesnou lokaci sdělím v pátek.

ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Dnešní trénink 14. 9.

Ahoj orienťáci,

dnešní trénink je s mapou bez čipu. Kdo nemá dopravu, sejdeme se v 15:45 na náměstí v Novém Boru. Jinak je sraz ZDE. Informaci o tréninku vždy najdete v přehledu tréninků na našich stránkách pod odkazem Tréninky 2020. Zde je kompletní přehled všech plánovaných běžeckých i mapových tréninků.

 

 

Facebooktwitterpinterest

Letní táborové soustředění Hamr na Jezeře 19.-26.7.2020

Hamr na Jezeře, chatová osada Zátiší
4 lůžkové chatky
Plná penze i s pitným režimem
Chatová osada Zátiší,hřiště, les a mapa 5 minut na kole.
Program: Běžecké, mapové a cyklo tréninky doplněné o táborové aktivity.
Nutnost s sebou kolo – budeme jezdit po cyklostezkách a lesních cestách, takže trekové nebo horské.
Nástup na místě v neděli 19.7.2020 v 16 hodin.
Ukončení v neděli 26.7.2020 po obědě – cca 14 hodin.
Informace na mailu: katerina.kamenikova@invavd.cz nebo tel. 777 713 909.
S sebou:
Kolo – seřízené, plně funkční + přilbu, lahev, duši!!!
Spacák+ polštářek, (prostěradlo dostaneme na místě)
Běžecké oblečení 2x, běžecké boty 2x, trička, dlouhé triko, tepláky, kraťasy, slabší bunda, kšiltovka nebo šátek proti slunci, slabší čepice, mikina, dostatek ponožek a spodního prádla, hygiena, ručník 2x, sandále, crocsy nebo pantofle, holinky, pláštěnku, plavky, opalovací krém, slun.brýle. Orienťáckou krabičku – buzolu, čip, izolepu, fixku, popisník, mapník, kdo má – mapník na kolo. Každý mějte prosím malou lahvičku s desinfekcí na ruce. Nebrat mobily, tablety !!!!!!!
Psací potřeby, blok, obálky a známky, karty, pexeso, nebo jiné hry. Léky, pokud někdo užívá, baterku nebo čelovku.
PŘI NÁSTUPU NUTNO PŘEDAT NÁSTUPNÍ LIST A POTVRZENÍ OD LÉKAŘE!!!

ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST PRO DĚTI

NÁSTUPNÍ LIST

 

Facebooktwitterpinterest