Archive for Miras

Individuální měřený trénink

Ahoj kamarádi,

jestli to máte jako já a stýská se vám po zvuku ražené kontroly, je zítřejší, tedy 22. 11. od 10:00 měřený, ale stále individuální trénink, v Mlýnech, přesně pro vás. Na 4 tratích můžete potrénovat v krásném terénu, lehce zvlhčeném ranní rosou a těžaři rozježděnými potoky. Dnes, když jsem revidoval alespoň část mapy, byly stráně zalité vycházejícím sluncem, zatím co po tom, co jsem přehoupl Jedličnou na cestě zpátky, měl jsem pocit, jako když jsem přijel do země krále Kazisvěta… Mlha, zima, slunce nikde. Neměl jsem dost času, abych zrevidoval celou mapu, takže je hotová cca. polovina. Ale když si pohlídáte vrstevnice, nemůžete se ztratit. 🙂

Pokud to tedy zítra vyjde tak, jako dnes, bude to paráda. Slunce, kontroly, čerstvý vzduch, co nám může scházet…

Tedy k tréninku. O mapy na trať zelenou (lehká pro děti 1,4 km po cestách, místy vlhčích), oranžovou (terénem s opěrnými body, 2,6 km), červenou (4,4 km převážně terénem) a tréninkovou (6,1 km pro dospěláky) si pište dnes do 18:00, případně si mapy stáhněte z našich stránek. Trénink bude na SI-čipy, které mějte s sebou vlastní. Startovat na krabičky můžete od 10:0 do 12:00, sbírat půjdeme v 13:30.

Start a parkování je zde https://mapy.cz/s/jonogepuho. Zkuste se nějak domluvit na společné dopravě, ať moc neprovokujeme hromadou aut.

  

Zelená
Oranžová
Červená
Tréninková
Popisky

Facebooktwitterpinterest

Trénink Sosnová

Ahoj orienťáci,

Kája pro Vás připravila krásný a dlouhý trénink v Sosnové. Méně kontrol, delší postupy, ale příjemný a docela suchý terén, proti posledním tréninkům. Moc jí děkuji a doufám, že si to za Autodromem užijete. Opět je uloženo na Usylingo a jsou zanesené i fáborky. Start je zde.

Mapy si stáhněte níže, pro zelenou a oranžovou měřítko 1:7500, pro tréninkovou a červenou 1:10 000.

zelená
oranžová
červená
tréninková
popisky

Facebooktwitterpinterest

Cvikov zhusta z husta

Ahoj orienťáci,

mám pro vás další Usylingo trať, tentokrát ve Cvikově, start u léčebny. zkušení ji snadno najdou. U léčebny je dobré parkování a pěkný terén. Pozor, mapa není aktualizovaná a porosty nesedí. Kameny, kupy, vodoteče a cesty snad zůstaly stejné.

Trať není dlouhá, ale výživná. Fáborky zanášet nebudu, snad bude na tomto místě Usylingo úspěšné a přesnější než v Prysku. Když vám zahraje kontrolu dříve, než budete na objektu, buďte fér a dojděte si. Strava vás beztak odhalí 🙂

Všechny mapy jsou v měřítku 1:7 500, e=5m.

Zelená
Oranžová
Červená
Tréninková
Popisky

 

Facebooktwitterpinterest

S Jeleny o závod – Usylingo

Ahoj orienťáci,

 

připravil jsem pro vás několik tratí na Polevské mapě. Na místech nebudou fáborky, ale je nahráno do Usylingo, takže můžete použít elektronické ražení. Mapy jsou ke stažení zde, pokud chcete popisky, jsou samostatně. Mějte nabitý telefon. V určitých terénech je aplikace náročnější na baterii. Členové žákovské skupiny, prosím, nezapomeňte na hodinky, ať si můžeme projít postupy.

zelená
oranžová
červená – short
červená – long
tréninková

popisky kontrol

Terén je fyzicky náročnější, ale zelenou mapu se svými dětmi zvládnete.

Strat zde.

ahoj Miras

 

Facebooktwitterpinterest

Individuální trénink vyhlídka

Ahoj orienťáci,

na mapě vyhlídka jsem pro vás připravil 3 kategorie se startem za „Prasečákem“ nebo za „Knedlíkárnou“, jak tomu kdo říká. Mapy jsou ke stažení zde:

červená
oranžová
zelená

Místa jsou označená červenobílými fáborkami a jsou také dostupná pro elektronické ražení přes Usylingo, event se jmenuje Trénink – Vyhlídka. Stačí nainstalovat na chytrý telefon, vybrat si závody Usylingo, zadejte si okruh třeba 10km a ukáží se vám všechny dostupné tréninky. Potom už si stačí jen vybrat a běžet a běžet a běžet. Mapy jsem nikam neumísťoval, protože věřím, že máte doma každý tiskárnu a PDF soubory si můžete vytisknout. Kdo by měl s tiskem problém, dejte vědět a mapu vyřešíme.

 

Ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Usylingo tréninky

Treninky SCD JO v UsynligO

Ahoj, výše odkaz na tréninky od Vráti Lamače z jara. Klikněte na odkaz, vyberte místo a mapu, nainstalujte usylingo podle návodu a můžete makat.

Když v aplikaci usylingo zadáte vyhledat závody, najdete také naše jarní Časovka do vrchu v Šenově a V Krakonošově – free order. Ten vyloženě doporučuji pro dlouhé prázdninové dny. Mapy zde

V Krakonošově

Časovka do Šenovského vrchu

Další tréninky dnes.

ahoj Miras

Facebooktwitterpinterest

Tréninky aktuálně

Ahoj orienťáci,

protože nově platí velmi tvrdá opatření, nemůžeme již pořádat ani své individuální tréninky se společnou mapou nebo bez ní. Poslední trénink byl tedy takovým rozloučením. Všem se omlouvám za chybně zanesené kontroly, které ovlivnily jeho výsledky. Nikdo není neomylný. Ani zkušený závodník… Přesto doufám, že se vám trénink líbil a že jste si ho užili. Výsledky tréninku zde.

Na příští týden vám připravím přes víkend individuální tréninky s využitím elektronického ražení přes Usylingo. Vyzkoušet si můžete i ty z jara, které jsou stále dostupné. Aplikaci si nainstalujete na telefon, mapu stáhnete a vytisknete a můžete běžet. Pokud jste na správném místě, telefon by měl signalizovat ražení kontroly.

Pro mladší děti zaneseme o víkendu trať v prostoru pod Jelením skokem. Buďte stále zdraví a hlavu vzhůru. Brzy to snad všechno skončí.

Facebooktwitterpinterest

Aktualizace individuálního tréninkového plánu

Ahoj orienťáci,

provedl jsem aktualizaci individuálních tréninkových plánů. Upravený přehled zde.

Prosím, o mapy si pište všichni na whatsup nebo email. Nepoužívejte veřejný komentář facebooku!

Na mapových trénincích budou k dispozici vždy od 16:00.

 

Hodně zdraví a pevnou vůli, veselou mysl a úsměv na rtech

přeje Miras

Facebooktwitterpinterest

Trénink 12. 10. běžecký ovál

Ahoj, běžecký trénink bude od 16:00 individuálně na cyklistickém oválu a přilehlých lesích  v Novém Boru. Hladký běh bez mapy.

Miras

Facebooktwitterpinterest

Aktuálně k tréninkům v době omezení

Milí orienťáci,

vládní nařízení opět přitvrdila a pro nás to znamená nutnost některých změn při organizaci tréninků. Nově platí bohužel, že je zakázáno provozování zařízení nebo poskytování služeb osobám ve věku 6 až 18 let zaměřených na činnosti obdobné zájmovým vzděláváním podle § 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb.

To znamená, že od příštího týdne budou tréninky individuální v náhodných skupinkách do 20 lidí včetně trenéra, kterého můžete náhodně potkat. I nadále budeme vyvěšovat informace o individuálním tréninku na našich stránkách a facebooku. Na mapových trénincích bude vymezený prostor, kde si bezobslužně vyzvednete mapu, následně si oběhnete trénink a bezobslužně si vyčtete čip u stojanu. Výsledky se dozvíte ZDE.

Musíme pořešit dopravu dětí na mapové tréninky. Prosím, vy, kteří potřebujete své dítě dopravit, piště na email s předstihem nebo volejte jeho trenérovi. My se už nějak domluvíme a děti si rozdělíme.

Rodiče, kteří se z nějakých důvodů budou bát své děti na trénink pouštět chápeme a respektujeme. Pokud byste počítali, že příštích několik týdnů vaše dítě nebudete posílat na trénink, dejte mi prosím vědět kvůli tisku map. Pro ostatní platí režim a přehled tréninků jako doposud. Berte si s sebou nákrčníky nebo roušku pro chvíle, kdy se pohybujete blízko ostatních individuálně trénujících.

Musíme provést drobnou změnu v lokacích našich tréninků. Aktuální místa se dozvíte s předstihem. Veteráni, o mapy si piště na můj email miroslav.patka@mols.cz.

Velký problém bude naše zimní příprava v tělocvičně a teorie v učebnách. Není reálné, aby se situace skokově zlepšila. To bohužel vyplývá z logiky sezonních vln respiračních onemocnění. Nemůžeme čekat, že vládní opatření toto kouzlem změní, a že za čtrnáct dní zmírní. Počítám, že do konce roku se do tělocvičny nedostaneme. Odpadá tedy možnost společných tréninků „v teple“. Pokud nebude zásadně špatné počasí, budeme chodit ven běhat a dělat krátké mapové nácviky bez kontrol. Do nepromokavého batohu (batoh s pláštěnkou) si vždy sbalte náhradní suché oblečení, do kterého se po doběhu převléknete, ideálně si berte i boty na přezutí. Jako orienťáci jste zvyklí na drsné počasí, takže by vás to nemělo extra zaskočit, ale naopak, značně posílit vaši přirozenou imunitu.

Miras

Facebooktwitterpinterest