Skvělá konkurence na startu v Kytlicích

Terény Kytlicka přilákaly na start dvou závodů Českého poháru a žebříčků A a B opravdu skvělou konkurenci.

V kategorii mužské elity nechybí z první desítky rankingového pořadí vůbec nikdo a startovní listina bude po oba dny plná českých reprezentantů a dalších výborných závodníků. Mezi hlavní favority je třeba určitě zařadit oba Pragováky Jana Procházku a zejména Jana Šedivého, který výborně zaběhl klasiku na právě skončeném ME ve Švédsku. Tomáš Dlabaja, vedoucí muž rankingového pořadí, je dalším z řady favoritů. Stranou nezůstanou určitě ani Adam Chromý a Miloš Nykodým ze Žabovřesk. Uvidíme, jak zaběhne Michal Smola. Do pořadí, zejména na middlu, bude chtít zasáhnout hradecký Pavel Kubát.

V ženské elitě je největší favoritkou Dana Šafka Brožková ze Sportcentra Jičín, její největší soupeřka Iveta Duchová z Pardubic přihlášena není a tak ke spolufavoritkám budou určitě patřit další pardubické závodnice Jana Knapová a Martina Zvěřinová, v letošní sezoně výborně běhající Michaela Gomzyk-Omová a další jičínské závodnice Radka Brožková a Ivana Bochenková.

Velmi nás těší, že na závody je přihlášeno více než 1400 závodníků a věříme, že všichni budete s terény a tratěmi spokojeni. Zajímavostí je, že na nedělní middle se do jednotlivých podkategorií H21 hlásí více než 270 závodníků. Zdá se tedy, že i kategorie H21C bude v tomto případě velmi prestižní záležitostí, poběží ji totiž téměř 90 borců, kteří se podle daných pravidel nevejdou do vyšších podkategorií. Stavitel middlu Pekka ale hlásí: „Trať H21C se mi povedla úplně nejvíc, tak se můžete těšit!„

pohled ze startu sobotní klasiky na prostor závodu